Jak dobrze przygotować się do porodu. Sekrety sukcesu.

with Brak komentarzy

Na pewno każdy jest świadomy tego, że sukces podczas porodu – to urodzenie Dzieciątka. Ale chodzi także o to, co zrobić, żeby przeżyć ten cudowny czas radośnie, spokojnie i nawet z przyjemnością.

Poród – to tylko moment, dzień, najczęściej parę lub kilkanaście godzin w życiu Mamy. Ale jest to wydarzenie, które będzie wspominała do końca życia. Jest to również bardzo ważny moment dla jej dobrego samopoczucia, zdrowia psychicznego, samooceny, akceptacji siebie, a także dla udanego startu w nowej roli - Matki. W wielkim stopniu od nas zależy, jak nasz poród będzie przebiegał, czy będziemy dumne z siebie, czy będziemy  wspominać ten czas opowiadając wszystkim z zachwyceniem, czy raczej będziemy chciały o nim na zawsze zapomnieć.

Pobierz bezpłatną checklistę i przygotuj się do swojego połogu!

 

Zdradzę ci parę sekretów, jak dobrze przygotować się do porodu:

  • Załatw możliwie wszystkie sprawy. Napisz pracę dyplomową, spotkaj się z przyjaciółmi, z ktorymi od dawna chciałaś, ale zawsze coś wypadało, zadzwoń do babci, oddaj talerz sąsiadce – to tylko przykładowe sprawy, ale w czasie rodzenia już nie będą niepokoić ci głowy i pierwsze bezcenne dni z Maluszkiem przejdą beztrosko.
  • Poproś o przebaczenie. Podobnie jak na Wigilii, kiedy przy łamaniu się opłatkiem prosimy o przebaczenie. Nawet, jak nikogo nie skrzywdziłaś to i tak poczujesz się lepiej i pewniej siebie, a ukryte krzywdy nie będą ciażyły na Tobie.
  • Zatroszcz się o czarującą atmosferę podczas pierwszej fazy porodu, kiedy jeszcze możesz zostać w domu. Przygotuj świece, twój ulubiony olejek aromatyczny, spokojną muzykę. Zadbaj o łazienkę, na wypadek, gdybyś miała ochotę wejść do ciepłej wody, żeby nic nie popsulo wyjatkowego nastroju. Upewnij się, żeby w domu było dostatecznie ciepło, gdyż odpowiednia temperatura również wpływa na  komfort w czasie porodu.
  • Przygotuj wszystko dla Maluszka. Poukładaj pięknie wyprane ubranka, sprawdź czy napewno masz wszystko z podstawowej listy.
  • Szczerze pogadaj z mężem, aby dojść do pełnego porozumienia.Często odkładamy poważne rozmowy o sprawach małżeńskich na potem, czekamy aż „samo wybuchnie”. Teraz lepiej już dłużej nie odkładać, a wszystko wyjaśnić i dojść do wspólnych decyzji. Zwłaszcza z zakresie porodu właśnie, jak sobie wyobraźacie jego przebieg, rolę Twojego partnera w nim itp.
  • Zaufaj Bogu, Naturze, odkryj na nowo swoją Kobiecość i zatroszcz się o swoje ciało.

                        Powodzenia!

Zostaw swój komentarz